DÇ-2022: Serbiya qələbə qazanıb, Polşa və İngiltərə rəqiblərini darmadağın edib

DÇ-2022: Serbiya qələbə qazanıb, Polşa və İngiltərə rəqiblərini darmadağın edib

10 Oktyabr 08:00
122
Bəyəndim (0) Bəyənmədim (0)

2022-ci il dünya çempionatının Avropa zonası üzrə seçmə mərhələsində VII tura yekun vurulub.

Oxuməni.az-ın məlumatına görə, ikinci oyun günündə son olaraq 7 qarşılaşma gerçəkləşib.

Azərbaycan millisinin yer aldığı A qrupunda Lüksemburq Serbiyanı qəbul edib. Qarşılaşma qonaqların qələbəsi ilə yekunlaşıb - 1:0.

C qrupunda İsveçrə Şimali İrlandiyanı 2:0 hesabı ilə üstələyib.

Avstriya səfərdə Farer adalarını 2:0 hesabı ilə yenibsə, F qrupunun digər matçında Danimarka Moldovanın qapısından 4 cavabsız qol keçirib.

I qrupunda Polşa San Marinonu, İngiltərə isə Andorranı 5:0 hesabı ilə darmadağın edib.

DÇ-2022, seçmə mərhələ
VII tur

A qrupu

A qrupu

20:00. Azərbaycan - İrlandiya - 0:3

Qollar: Kallum Robinson, 7; 39. Çidozi Oqbene, 90

22:45. Lüksemburq - Serbiya - 0:1

Qol: Duşan Vlahoviç, 68

Xal durumu: Serbiya - 14 (6 oyuna), Portuqaliya - 13 (5), Lüksemburq - 6 (5), İrlandiya - 5 (6), Azərbaycan - 1 (6)

B qrupu

20:00. İsveç - Kosovo - 3:0

Qollar: Emil Forsberq, 29 (pen.). Aleksander İsak, 62. Robin Kvayson, 79

20:00 Gürcüstan - Yunanıstan - 0:2

Qollar: Tasos Bakasetas, 90 (pen.). Dimitris Pelkas, 90+5

Xal durumu: İspaniya - 13 (6 oyuna), İsveç - 12 (5), Yunanıstan - 9 (5), Kosovo - 4 (6), Gürcüstan - 1 (6)

C qrupu

17:00. Litva - Bolqarıstan - 3:1

Qollar: Yustas Lasitskas, 18. Fyodor Çernıx, 82; 84 - Kiril Despodov, 64

İstifadə olunmamış penalti: Dimitar İliyev, 14 (Bolqarıstan)

22:45. İsveçrə - Şimali İrlandiya - 2:0

Qollar: Stiven Tsuber, 45+3. Kristian Fassnaxt, 90+1

Qırmızı vərəqə: Camal Lüis, 37 (Şimali İrlandiya)

Xal durumu: İtaliya 14 (6 oyuna), İsveçrə - 11 (5), Şimali İrlandiya - 5 (4), Bolqarıstan - 5 (6), Litva - 3 (6)

D qrupu

17:00. Qazaxıstan - Bosniya və Herseqovina - 0:2

Qollar: Smail Prevlyak, 25; 66

20:00. Finlandiya - Ukrayna - 1:2

Qollar: Teemu Pukki, 29 - Andrey Yarmelonko, 4. Roman Yaremçuk, 34

Xal durumu: Fransa - 12 (6 oyuna), Ukrayna - 8 (6), Bosniya və Herseqovina - 6 (5), Finlandiya - 5 (5), Qazaxıstan - 3 (6)

F qrupu

F qrupu

20:00. Şotlandiya - İsrail - 3:2

Qollar: Con Makginn, 30. Lindon Dayks, 57. Skott Maktominey, 90+4 - Eran Zahavi, 5. Munas Dabbur, 32

22:45. Farer adaları - Avstriya - 0:2

Qollar: Konrad Laymer, 26. Marsel Zabitser, 48

22:45. Moldova - Danimarka - 0:4

Qollar: Andreas Skov-Olsen, 23. Simon Kyaer, 34 (pen.), Kristian Nerqor, 39. Yoakim Mele, 44

Xal durumu: Danimarka - 21, Şotlandiya - 14, İsrail - 10, Avstriya - 10, Farer adaları - 4, Moldova - 1

I qrupu

22:45. Macarıstan - Albaniya - 0:1

Qol: Armando Broya, 80

22:45. Polşa - San Marino - 5:0

Qollar: Karol Sviderski, 10, Kristian Brolli, 20 (avtoqol). Tomaş Kedziora, 50. Adam Buksa, 84. Kşiştof Pentek, 90+1

22:45. Andorra - İngiltərə - 0:5

Qollar: Ben Çiluell, 17. Bukayo Saka, 40. Temmi Abraham, 59. Ceyms Uord-Prouz, 79. Cek Qriliş, 86

İstifadə olunmamış penalti: Ceyms Uord-Prouz, 79 (İngiltərə)

Xal durumu: İngiltərə - 19, Albaniya - 15, Polşa - 14, Macarıstan - 10, Anorra - 3, San Marino - 0.

21:56

2022-ci il dünya çempionatının Avropa zonası üzrə seçmə mərhələsində VII turun digər oyunları start götürüb.

"Report"un məlumatına görə, ikinci oyun günündə ilk olaraq 7 qarşılaşma gerçəkləşib. Azərbaycan millisi Bakıda İrlandiya yığmasına 0:3 hesabı ilə uduzub.

B qrupunda İsveç Kosovonu, Yunanıstan isə Gürcüstanı 2:0 hesabı ilə üstələyib.

Litva Bolqarıstanı 3:1 hesabı ilə məğlub edərək C qrupunda ilk qələbəsini qazanıb.

D qrupunda Bosniya və Herseqovina səfərdə Qazaxıstana 2:0, Ukrayna isə Finlandiyaya 2:1 hesabı ilə qalib gəlib.

Şotlandiya F qrupunda İsraildən güclü olub - 3:2.

DÇ-2022, seçmə mərhələ
VII tur
9 oktyabr

A qrupu

20:00. Azərbaycan - İrlandiya - 0:3

Qollar: Kallum Robinson, 7. 39. Çidozi Oqbene, 90

22:45. Lüksemburq - Serbiya

Xal durumu:Portuqaliya - 13 (5 oyuna), Serbiya - 11 (5), Lüksemburq - 6 (4), İrlandiya - 5 (6), Azərbaycan - 1 (6)

B qrupu

20:00. İsveç - Kosovo - 3:0

Qollar: Emil Forsberq, 29 (p). Aleksander İsak, 62. Robin Quaison, 79

20:00 Gürcüstan - Yunanıstan - 0:2

Qol: Tasos Bakasetas, 90. Dmitris Pelkas, 90+5.

Xal durumu: İspaniya - 13 (6 oyuna), İsveç - 12 (5), Yunanıstan - 9 (5), Kosovo - 4 (6), Gürcüstan - 1 (6)

C qrupu

17:00. Litva - Bolqarıstan - 3:1

Qollar: Yustas Lasitskas, 18. Fedor Tsernıx, 82.84 - Kiril Despodov, 64

22:45. İsveçrə - Şimali İrlandiya

Xal durumu: İtaliya 14 (6 oyuna), İsveçrə - 8 (4), Şimali İrlandiya - 5 (4), Bolqarıstan - 5 (6), Litva - 3 (6)

D qrupu

17:00. Qazaxıstan - Bosniya və Herseqovina - 0:2

Qollar: Smail Prevlyak, 25; 66

20:00. Finlandiya - Ukrayna - 1:2

Qol: Teemu Pukki, 29 - Andrey Yarmelonko, 4. Roman Yaremçuk, 34

Xal durumu: Fransa - 12 (6 oyuna), Ukrayna - 8 (6), Bosniya və Herseqovina - 6 (5), Finlandiya - 5 (5), Qazaxıstan - 3 (6)

F qrupu

20:00. Şotlandiya - İsrail - 3:2

Qollar: Con Makqinn, 30. Lyndon Dykes, 57. Skott Maktominey, 90+4 - Eren Zahavi, 5. Manus Dabbur, 32

22:45. Farer adaları - Avstriya

22:45. Moldova - Danimarka

Xal durumu: Danimarka - 18, Şotlandiya - 14 (7 oyuna), İsrail - 10 (7 oyuna), Avstriya - 7, Farer adaları - 4, Moldova - 1

I qrupu

22:45. Macarıstan - Albaniya

22:45. Polşa - San Marino

22:45. Andorra - İngiltərə

Xal durumu: İngiltərə - 16, Albaniya - 12, Polşa - 11, Macarıstan - 10, Andorra - 3, San Marino - 0